Osoby, które od czasu do czasu zaglądają w sklepach na działy mrożonek, na pewno zauważyły oferowane przez wiele firm tak zwane broccoli mix. Wolę zdecydowanie kupować osobno brokuły i kalafior, te mixy zawierają w sobie zazwyczaj jeszcze marchewkę. Do tej pory traktowałam je jako warzywny dodatek do obiadu, ale chodziła za mną ostatnio jakaś zupa i w sumie… dlaczego nie spróbować przerobić broccoli mix na zupę?

Okazuje się, że efekt wychodzi całkiem ciekawy, mimo, że w moim miksie więcej było jednak kalafiora i marchewki zupa wyszła w soczystym, zielonym kolorze. Nie potrzebujemy do niej zbyt wielu dodatków, ja dosypałam trochę gotowych groszków do zupy, ale nada się także zwykły makaron. Czas przygotowania to jakieś 15 minut, więc warto wypróbować.

Zupa broccoli-mix

4 porcje

Potrzebujemy:
opakowanie mrożonego broccoli mix (brokuły, kalafior, marchewka)
bulion lub kostka bulionowa
1,5 litra wody
sól, pieprz (jeśli używamy gotowego bulionu często możemy pominąć sól)
groszek ptysiowy lub makaron jako dodatek

Przydadzą się: garnek, blender

Przygotowanie:
1. Do gotującej się wody wrzuć zawartość mrożonki. Nie trzeba rozmrażać wcześniej warzyw. Zmniejsz trochę ogień i podgotuj około 5 minut pod przykryciem.

2. Zdejmij pokrywkę, dodaj bulion lub kostkę rosołową i gotuj do miękkości warzyw.

3. Po zagotowaniu całości zdejmij zupę z ognia i przestudź. Pamiętaj aby nie blendować gorącej zupy, może się to skończyć poparzeniem i wycieraniem przez pół dnia zielonej mazi z kuchennych kafelków. Blenujemy, można zostawić kilka warzyw dla ozdoby, np. kilka plasterków marchewki.

4. Podajemy z ugotowanym makaronem lub ptysiowym groszkiem (niech Was nie zwiedzie te kilka kulek na zdjęciu, w mojej porcji pływa ich zazwyczaj tona).