Usiadłam niedawno na podłodze, chwyciłam kilka mazaków i na przypiętej do rysownicy kartce postanowiłam wypisać 100 moich marzeń. Po co? Żeby każdego dnia je mijać, stawiać sobie za cel, sukcesywnie wykreślać – po prostu cieszyć się życiem.

Usiadłam, napisałam trzy, cztery rzeczy i zamarłam przez chwilę z ręką w powietrzu. Zdałam sobie sprawę z piekielnie smutnej rzeczy – nie pamiętam jakie miałam marzenia. Gdzieś między robotą, wiecznym zabieganiu, dokształcaniu się zapomniałam o tych wszystkich drobnych i większych rzeczach, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy tylko na samą myśl – ale by było cudownie… Schowałam markery a karton obróciłam do ściany. O marzeniach przypomniałam sobie dzisiaj rano – koty biegające od rana po pokoju przypadkiem trąciły rysownicę do której przypięta była kartka i z głośnym hukiem spadło wszystko na podłogę. Trzeba będzie zapełnić całą kartkę.

Odkąd zaczęłam studia wpadłam w jakiś dziwny rytm pracy, dziwne jest to miasto. Nie mówię, że złe, ale żeby za nim nadążyć trzeba zmienić kilka starych przyzwyczajeń. Życie w rodzinnym mieście toczy się zupełnie inaczej, tam nikt się nie śpieszy, nie przepycha, z drugiej strony mam wrażenie, że tam tylko ludzie umierają. Ale nieważne kiedy na obiad jest pieczony pstrąg 😉

przepis na pstraga

Pstrąg pieczony z ziemniakami

porcja dla dwóch osób

Składniki:
2 nieduże pstrągi
pół cytryny
młode ziemniaki (porcja dla dwóch osób)
trzy łyżki masła
1/4 szklanki białego wina
ząbek czosnku
łyżka oliwy
rozmaryn świeży, tymianek, pieprz ziołowy, sół

Przygotowanie: Pstrągi wyczyścić, natrzeć solą i pieprzem ziołowym. Piekarnik nagrzać na 200 stopni. Ziemniaki oczyścić i obgotować chwilę (niech będą trochę miękkie ale nie gotowe). Posiekać ząbek czosnku i wymieszać z dwoma łyżkami masła i sokiem z połowy cytryny). Posmarować środek ryb gotową mieszanką, dodać tymianek. Rybę przełożyć do wysmarowanej łyżką oliwy blachy. Rozsypać dookoła ziemniaki posypane rozmarynem. Wstawić całość na około 10 minut, polać ryby winem i piec kolejne 15 minut.

pstrag-pieczony